15.02 Liga Europy - FC Kopenhaga - Atletico Madryt - Gospodarze ustrzelą choć jedną bramkę?

Submitted by admin on Fri, 02/09/2018 - 13:44
Liga Europy - FC Kopenhaga - Atletico Madryt

15 lutego na stadionie w Kopenhadze dojdzie do pierwszego z dwumeczu pomiędzy klubem ze stolicy Danii a Atletico Madryt. Dla drużyny z Madrytu udział w Lidze Europy jest poniekąd nagrodą pocieszenia i z całą pewnością piłkarze Diego Simeone zrobią wszystko, aby przejść najbliższą przeszkodę i awansować do 1/16 finałów. Potwierdzają to legalni operatorzy polskiego rynku bukmacherskiego jak totolotek zakłady bukmacherskie, które nie dają większych szans gospodarzom w starciu z Atletico Madryt.

Kursy opracowane przez totolotek na samo zwycięstwo gospodarzy są względnie wysokie – od 3.00 w górę, co świadczy o niskiej wierze bukmacherów w możliwe korzystne rozstrzygnięcie dla gospodarzy. Inne kursy, np. na ilość bramek strzelonych przez Atletico do połowy każą przeciętnemu typerowi myśleć, że przyjezdny klub z Madrytu strzeli przynajmniej po jednym golu w każdej połowie.

Co ciekawe, oba zespoły zmierzyły się ze sobą w przeszłości i to w pucharze, który jest bezpośrednim przodkiem Ligi Europy, czyli w Pucharze UEFA. Do potyczki doszło w ramach meczów grupy B i Atletico na wyjeździe wygrało wtedy 2:0. Jest to jednak historia mocno odległa, albowiem mecz odbywał się 5 grudnia 2007 roku. Ponad dziesięć lat po tamtych wydarzeniach zarówno Kopenhaga jest w innym miejscu piłkarskim jak i Atletico Madryt (niedawny Mistrz Hiszpanii i finalista Ligi Mistrzów).

Totolotek zakłady piłkarskie uważają, że Altetico nawet bez całkowitej koncentracji i motywacji powinno być w stanie zabezpieczyć sprawę swojego awansu w dwumeczu. Zupełnie inną kwestią jest to, czy w pierwszym meczu na wyjeździe uda im się strzelić bramkę gospodarzom, czy  na przypieczętowanie sprawy awansu piłkarze Diego Simeone czekać będą musieli aż do rewanżu 22 lutego na własnym stadionie?