Aby pograć u nielegalnego bukmachera trzeba zmienić IP

Submitted by admin on Tue, 10/31/2017 - 11:53
vpn

W Polsce sporo osób korzysta z usług internetowych bukmacherów. Jest to znacznie wygodniejsze, niż typowanie manualne w stacjonarnych punktach. 1 lipca 2017 roku w życie weszła jednak w naszym kraju ustawa hazardowa, która znacznie ogranicza dostęp do takich stron. Wielu zagranicznych bukmacherów nie jest już dla Polaków legalnie dostępnych. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie można skorzystać w Polsce ich usług.

Dostęp do zagranicznych bukmacherów jest obecnie blokowany przez polskich dostarczycieli Internetu. To nie jest jednak dla większości klientów problemem. Znacznie gorszą przeszkodą jest jednak rejestracja na stronie bukmachera, ponieważ ci wycofali się z naszego kraju całkowicie.

W jaki sposób gracze mogą obstawiać u zagranicznych bukmacherów?

  • mogą skorzystać z betbrokera,
  • mogą zarejestrować konto na kogoś z zagranicy,
  • zmienić DNS.

Zmiana numeru IP nie rozwiązuje jednak problemu, ponieważ pozostaje kwestia rejestracji użytkownika na podstawie jego danych osobowych. Dla wielu osób jest to spory problem, ponieważ zagraniczni bukmacherzy oferują całkiem inne zakłady, niż ci polscy, jak na przykład e toto zakłady bukmacherskie.

Za samą zmianę numeru IP nie grożą żadne poważne konsekwencje. Trzeba jednak pamiętać o tym, że gra i uczestniczenie w nielegalnych zakładach zagrożone jest karą pieniężną. Wielu typerów pozostaje więc w Polsce i korzysta jedynie z naszych rodzimych bukmacherów, ale opinie pozostają podzielone. Jest to na pewno swego rodzaju ograniczenie.

Poszukując zakładów u polskich bukmacherów, warto się dobrze rozglądać. Każdy z nich ma bowiem nieco inną ofertę i niekiedy można znaleźć nawet mniej istotne, zagraniczne ligi. Taka sytuacja ma czasami miejsce w etoto, gdzie wielu graczy obstawia mało popularne sporty i wydarzenia sportowe.